Edukacja obywatelska

Zaufanie do wyborów w Polsce spada od lat - według ostatnich badań przeprowadzonych przez naszą Fundację, tylko 40% Polek i Polaków wierzy w uczciwość nadchodzących wyborów. Dlatego tak ważne jest informowanie i edukowanie naszych współobywateli o tym czym jest proces wyborczy, jak mogą się w niego zaangażować i jakie mają w tym kontekście prawa i obowiązki.

 • Superbohaterowie wyborów

  Superbohaterowie wyborów!

  Kampania “Superbohaterowie wyborów” dąży do zwiększenia wiedzy Polek i Polaków na temat różnych ról, które mogą pełnić podczas dnia głosowania. Ma na celu też zachęcenie ich do wzięcia udziału w święcie demokracji - wyborach parlamentarnych w 2023 roku - w charakterze członków obwodowych komisji wyborczych, mężów/osób zaufania czy obserwatorów społecznych.

  Czas realizacji: czerwiec 2023 - luty 2024
  Donor:

  German Marshall Fund of the United States

  Strona www: strona kampanii "Superbohaterowie wyborów"
 • Gotowi na wybory!

  Gotowi na wybory!

  Dzięki projektowi Gotowi na wybory! przygotowaliśmy materiały edukacyjne i szkoleniowe dla społecznych obserwatorów wyborów, mężów zaufania oraz kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Zorganizowaliśmy również cykl spotkań informacyjnych kierowanych do wyborców, informujących ich jak mogą aktywnie zaangażować się w wybory.

   

  logo

  Czas realizacji: wrzesień 2022-kwiecień 2024
  Donor:

  Islandia, Liechtenstein i Norwegia z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny’

  Strona www: Platforma z kursami dla obserwatorów społecznych i mężów zaufania
 • Pomocnik Obserwatorów

  Wsparcie merytoryczne społecznych obserwatorów wyborów

  Na wybory parlamentarne 2019 przygotowaliśmy dla obserwatorów społecznych kompleksowy zestaw materiałów szkoleniowych - poradnik oraz webinaria informacyjne (dostępne na naszym kanale na Youtubie). W okresie przedwyborczym prowadziliśmy również dedykowaną infolinię dla obserwatorów.

  Czas realizacji: wrzesień 2019-styczeń 2020
  Donor:

  Fundacja Batorego