Społeczeństwo

W ramach działań na rzecz społeczeństwa uczestniczymy w przygotowywaniu analiz i raportów na temat kierunku rozwoju społeczeństw w Europie środkowo-wschodniej. Przyglądamy się m.in. takim kwestiom jak zaufanie do instytucji publicznych i mediów, czy wiara w teorie spiskowe i narracje dezinformacyjne,

 • Globsec Trends 2020

  Globsec Trends 2020

  Uczestniczyliśmy w opracowaniu informacji dot. Polski do dorocznego raportu naszej partnerskiej organizacji Globsec. Raport dotyczy trendów politycznych i społecznych w Europie Środkowej i na Zachodnich Bałkanach. Autorzy raportu przyglądają się takim palącym kwestiom jak: chęć społeczeństw do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 i skłonność do wiary w teorie spiskowe związane z pandemią.

  Czas realizacji: sierpień 2020- styczeń 2021
  Donor:

  National Endowment for Democracy

  Partnerzy:

  Globsec (Słowacja)

 • Projekt

  Głosy Europy środkowo-wschodniej 2020

  Uczestniczyliśmy w opracowaniu informacji dot. Polski do dorocznego raportu naszej partnerskiej organizacji Globsec pt. "Głosy Europy Środkowej i Wschodniej" (Voices of Central and Eastern Europe). Raport przedstawia analizę postrzegania demokracji i dobrego rządzenia przez obywateli 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej w tym Polski.

  Czas realizacji: marzec-listopad 2020
  Donor:

  National Endowment for Democracy

  Partnerzy:

  Globsec (Słowacja)