OBSERWATORZY W DZIAŁANIU

Dlaczego obserwujemy też rosyjskie wybory?

18 marca 2018 roku w Federacji Rosyjskiej odbyły się wybory prezydenckie, które zgodnie z wynikami ogłoszonymi przez Centralną Komisję Wyborczą, z poparciem 76,69%, wygrał dotychczasowy prezydent Władimir Putin. Oficjalna frekwencja na tegorocznych wyborach wyniosła 67,54%.

W opinii międzynarodowych obserwatorów wyborczych, w szczególności z misji OBWE/ODIHR , a także niezależnych rosyjskich obserwatorów, takich jak Ruch Gołos , tegoroczne wybory były pełne nieprawidłowości, mających poważny wpływ na ostateczne wyniki. Obok niedopuszczenia do wyborów części kandydatów, zmasowanej agitacji większości mediów za Władimirem Putinem, na wynik wyborów w ogromnym stopniu wpłynęły również fałszerstwa w komisjach wyborczych. Według analityków rządzącemu prezydentowi dopisano 10 milionów głosów, co stanowi 14% ogółu wyborców.

Wierzymy, że obserwacja nagrań z rosyjskich lokali wyborczych wyczuli spostrzegawczość osób biorących udział w Projekcie, a także nauczy na co zwracać uwagę podczas wyborów samorządowych 21 października 2018 roku w Polsce.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Twitter
YouTube