NIE dla pośpiesznych i nieprzemyślanych zmian w Kodeksie wyborczym!

Wraz z Komitetem Obrony Demokracji, Obserwatorium Wyborczym oraz 55 organizacjami społecznymi wyrażamy sprzeciw przeciwko pośpiesznym i nieprzemyślanym zmianom w Kodeksie wyborczym procedowanym obecnie przez Parlament.

Jako organizacje zaangażowane w obserwację procesu wyborczego, a także dbające o demokratyczne podstawy prawne przeprowadzenia wyborów wzywamy do zaniechania prób zmian w Kodeksie wyborczym ze względu na czas i tryb ich wprowadzenia oraz zawarte w proponowanej ustawie treści. Ubolewamy, że nie dopuszczono odpowiednio wcześnie do publicznej dyskusji o zmianach w prawie wyborczym, a ocena proponowanych zmian odbywa się tylko w kontekście zbliżających się wyborów.

Jest to oznaka braku szacunku wobec uczestników procesu wyborczego: administracji wyborczej, samorządów, przyszłych kandydatów, a przede wszystkim nas – obywateli.

 

>> PRZECZYTAJ STANOWISKO <<

 

Reprezentujesz organizację społeczną i chcesz, aby Twoja organizacja podpisała się pod stanowiskiem? Napisz do nas na obserwatorzy@odpowiedzialnapolityka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Twitter
YouTube