NOWY PROJEKT – Gotowi na wybory?

1 września 2022 ruszamy z nowym projektem “Gotowi na wybory?”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania Polek i Polaków w działania okołowyborcze. W ramach projektu powstaną materiały edukacyjne dla członków komisji wyborczych, mężów zaufania oraz społecznych obserwatorów wyborów. Nie zapominamy również o wyborcach, w tym osobach, które głosować będą po raz pierwszy – dla nich przygotujemy poradniki tłumaczące wybory od podstaw, a także będziemy na bieżąco tłumaczyć zawiłości polskich wyborów i odpowiadać na dręczące opinię publiczną pytania.

W drugiej fazie projektu odwiedzimy województwa kujawsko-pomorskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie (a jak się uda to całą Polskę!), by opowiedzieć o tym jak można się zaangażować w wybory i zachęcić wszystkich do aktywnego udziału w wyborach – na miarę swoich możliwości. Chcesz żebyśmy przyjechali do Twojej miejscowości? Napisz do nas na obserwatorzy@odpowiedzialnapolityka.pl

Będziemy również oferować lokalnym organizacjom pozarządowym i grupom inicjatywnym możliwość poznania tajników społecznej obserwacji wyborów, tak aby byli w stanie sami (lub z naszą drobną pomocą) monitorować przebieg wyborów samorządowych w swoich społecznościach lokalnych.


Projekt “Gotowi na wybory!” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Twitter
YouTube